ESTETİK DİŞ TEDAVİSİ

Diş Estetiği  Nedir? Estetik Diş Hekimliği Ankara

Estetik diş tedavisi gülüşünüzün şeklini, rengini, hizasını, boyutunu, genel sağlığını ve işlevini iyileştiren; sadece dişleri değil, diş etlerinizi ve dişlerin kapanışını da güzelleştiren diş hekimliği dalıdır. Ağız şeklinizi ve gülümseme kalitenizi iyileştirmek için kullanılır. Bundan dolayı dişlerin işlevinin ısırma şekli ve gücü açısından iyileştirilmesine kadar uzanabilir.  Estetik diş hekimliği hem dişlerin görünüşünün iyileştirilmesi hem de işlevselliği ile meşgul olmaktadır.

Estetik Diş tedavisi Ankara

Estetik Diş tedavisi Ankara

İnsanlar dişlerinin güzel, beyaz ve düzgün olması için pek çok yöntem kullanmaktadır. Estetik diş hekimi, bu yöntemlerin tıbbi açıdan uygun olanlarını uygulamaktadır. Bu müdahalelerin steril ortamlarda, sağlığa uygun yapılması çok önemlidir. Estetik diş hekimleri, diş üzerinde, diş etinde ve çene yapısındaki özellikleri inceleyerek yüz yapısına orantılı dişler tasarlamaktadır.

Ankara Estetik Diş Hekimliği Kliniği

Dentia Diş Kliniği Ankara olarak, estetik diş tedavisinde diş ve diş etlerinin boyutuna, şekline, rengine, pozisyonuna ve hizalanmasına dikkat ediyoruz. Sonrasında eğri, şekilsiz dişleri düzeltmek ayrıca koyu ve renksiz dişleri doğal  beyaz rengine dönüştürmek için çeşitli periodontal, konservatif ve protez prosedürleri kullanıyoruz. Gerektiği durumlarda kliniğimizin uzman diş hekimleri kendi uzmanlık alanlarına göre tedavilerini uygulamaktadır.

Estetik Diş Tedavisinde Hangi Yöntemler Uygulanır?

  • Estetik Bonding : Bu yöntemle küçük kırıklar, çatlaklar tamir edilir; ufak çapraşıklıklar düzeltilebilir.
  • Porselen Kronlar & Köprüler : Büyük miktarlardaki diş yapısı kayıplarında ve/veya diş kayıplarında tedavi için kullanılır.
  • Diş İmplantları : Diş boşluklarını mevcut dişlere zarar vermeden, kalıcı olarak doldurmak için kullanılır. Yandaki dişlerden destek alınmaz, sanki doğal diş gibi boşlukta kök yapısı yapay implantlarla oluşturulur ya yapıştırma yada vidalı şekilde sadece boşluktaki diş sayısındaki kaplamalarla işlem bitirilir.
  • İnley& Onleyler : Geniş hacimli çürük dişlerde çürük dokusu temizlendikten sonra boşluklar ya porselen yada estetik dolgularla modeler üzerinde yapılan İnley/Onleylerle doldurulur.
  • Invisalign Şeffaf Plaklar : Günlük hayatı etkilemeden estetikten ödün vermeden yapılan diş düzeltme işlemidir. Özellikle doğal dişler hasarsız ve düzgün olduğu durumlarda sadece şeffaf plaklarla dişler düzeltilerek istenen estetik sonuca ulaşılalır.
  • Ortodontik Tedavi : Teller yardımıyla dişleri hareket ettirerek dişler doğru pozisyona getirilir. Bu yöntemle dişlerde istenilen estetik sonuç, ekstra bir işlem uygulanmasına gerek kalmadan alınır.
  • Porselen Venerler (Porselen Laminalar) : Bu yöntem daha büyük kırık ve çatlakların olduğu durumlarda veya dişleri yeniden şekillendirme gerektiğinde estetik sonuçlara dişlere zarar vermeden ulaşmamıza yardım eder.
  • Hareketli Protezler : İmplant yapma şansımız olmayan durumlarda veya köprü yapmak için yeterli diş sayısı olmadığında alternatif olarak kullanılan teknikler arasındadır.
  • Diş Beyazlatma (Bleaching): Dişleri daha beyaz hale getirmek ve çıkmayan lekeleri temizlemek için kullanılır.

Son Yazılar

TEDAVİLER

Dentia Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde yer alan uzman diş hekimlerimizi yakından tanıyın.

HEKİMLERİMİZ

BİZE ULAŞIN

Koru Mah. Ahmet Taner Kışlalı Cad. North Star Plaza 4/L Çayyolu / ANKARA

ÇAĞRI MERKEZİ

TEL: 0312 240 41 90

MOBİL: 0543 240 41 95

ÇALIŞMA SAATLERİ

Hafta içi: 9:00 – 18:30

Cumartesi:9:00 – 18:30