İmplant Sonrası Ağrı Olur Mu?

İmplant, eksik dişlerin yerini doldurabilmek için kullanılan ve çene kemiği üzerine yerleştirilen bir vidadır. Bu tedavide çene kemiğine yerleştirilen implantın üzerine çeşitli protez dişler yerleştirilerek eksik dişin yeri doldurulur. İmplantın üzerine yerleştirilecek olan protez dişler doğal dişlerle uygun olacağından hem dişleriniz tam gözükecektir hem de ağız ve diş hareketlerini tam anlamıyla gerçekleştirebileceksiniz. İmplant tedavisinden yararlanmak isteyen insanların en çok merak ettiği konulardan biri de İmplant Sonrasında Ağrı Olur Mu? Sorusudur. Bunun için bizlerde size İmplant tedavisi ve sonrası hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

implant diş ağrısı Tüm ağız ve diş tedavilerinden sonra ortaya çıkan ağrılar implant tedavisinden sonrada ortaya çıkabilir. İmplant Sonrası Ağrı ve şişlik gibi problemlerin çıkması normal bir durumdur. Bu problemleri ortadan kaldırmak için diş hekiminiz sizlere ağrı kesici ve iltihap önleyici ilaçlar verir. Bu sayede implant sonrası ağrı oluşumu engelleyebilirsiniz ya da hafifletebilirsiniz. Bu ilaçları kullanmanıza rağmen oluşan problemler geçmezse ya da hafiflemezse, tedavi ile ilgili başka sorunlar ortaya çıkmış olabilir. Bu nedenle biran önce uzman diş hekiminize başvurmanızı tavsiye ederiz.

İmplant Takımı Sırasında Ağrı Hissedilir Mi?

İmplantın çene kemiğine takılması esnasında lokal anestezi ya da sedasyon uygulamalarından herhangi birine başvurulacağı için hiçbir şekilde ağrı hissetmezsiniz. Ancak implant tedavisi sonrası ağrı oluşabilir. Bunun nedeni ise implantın çene kemiğine yerleştirileceği esnada diş etlerinin ve komşu dişlerde deformasyonlar meydana gelmesidir. İmplant sonrası ağrı normaldir ve çok ağır bir ağrı söz konusu