Gülüş tasarımı Ankara da kliniğimizde bu hizmetten yararlana bilirsiniz. Gülüş tasarımı için en önemli faktör  dişlerdir.  Birbirleri ile uyum içindeki dişler  ve onları  ağız içi yumuşak dokusuyla da bir birliktelik oluşturur.  Dişler üzerinde yapıla bilecek  her uygulamada anatomik ve diş yapısı göz önünde alınmalıdır. Gülüş tasarımı oluşturulurken, yüz yapısı, hatların kenarları, yaş, cinsiyet, gülüş simetrisi, dişlerin dizilişi, sayısı ve rengi, dudak yapısı göz önünde alınmalıdır. Ankara gülüş tasarımı, diş estetiğinde  kişiye en çok yakışan, en doğal ve estetik dişlere ulaşma ve kişinin çekinmeden, özgürce ve rahatça gülümsemesini sağlamaktır.

Diş hekimliği ve estetik sanatın birlikte uygulandığı gülüş tasarımı, estetik diş hekimliğinin uygulama alanına girmekte, bu konuda uzmanlaşmış, tecrübe kazanmış diş hekimleri tarafından yapılmaktadır. Özel ve kusursuz gülüş sağlayabilmek anlamına gelen gülüş tasarımı sırasında hastanın diş özelliklerine ve ağız yapısına göre porselen lamineler, kristal destekli veya zirkonyum destekli kaplamalar kullanılmaktadır. Diş beyazlatma işlemi, dolgu vs. yapılmaktadır. Tasarlanan gülüşün gerçekleştirilmesi için, hastanın ağız ve diş sağlığı durumuna göre ortodonti tedavisi, pembe estetik, bonding ve implant diş tedavisine kadar farklı uygulamalardan da yararlanılabiliyor. Her hasta için farklı uygulamalardan yararlanılmaktadır. Bazı hastalarda eksik dişler tamamlanırken; bazı hastaların çürük dişleri tedavi edilmekte ya da diş eti seviyesinde değişiklik yapılmaktadır.

Ağız ve Diş Yapısı Estetik Diş Uygulaması

Doktor ve hasta uyumunun önemli olduğu bu süreçte hastanın ağız ve diş yapısı, yüz şekli, cinsiyeti, yaşı gibi özellikler tedavide mutu edici sonuçlar elde edilmesini sağlayan püf noktalarını oluşturmaktadır. İyi tasarlanmış bir gülüş için yüz hatlarının iç ve dış kenarlarının detaylı olarak incelenmesi gerekmektedir. Yüz hatları, gülüş simetrisi, dişlerin sıralanışı ve renkleri, dudaklar ile diş etleri; estetik gülüş tasarımını belirleyen faktörleri oluşturmaktadır. Gülüş tasarımında tüm bu faktörler göz önüne alınarak dişlerin formu belirlenmektedir. Doktor, hastanın yüzüne uygun olacak dişler konusunda destek vermekte, hatta çeşitli dijital uygulamalarla hasta; bilgisayar ortamında yeni dişleriyle kendini görebilmektedir.

GÜLÜŞ TASARIMI NASIL YAPILIR?

Gülüş tasarımı yapılırken birçok tedavi yönteminden yararlanılır. Bunlardan bazıları aşağıda bahsettiğimiz tedavi yöntemleridir.

  • Estetik Laminate Porselenler
  • Zirkonyum Dişler veya Solid Zirkonlar
  • Kompozit Dolgular
  • Porselen Dolgular
  • Porselen Laminate Venerler
  • Estetik Dolgular

Estetik Laminate Porselenler

En son teknoloji ile donatılmış laboratuarlarda hazırlanan, diş kesilmeden veya 0,3 mm kadar pürüzlendirme yapılarak dişlere yapıştırılan porselen yaprakçıklardır. Çok ince olmaları, metal içermemeleri sayesinde gelen ışığın geçişini sağlaması da doğal dişlerden ayırt edilememesine sebep olur.

Zirkonyum Dişler Gülüş tasarımı

Bilgisayar destekli olarak tasarlanan ve işlenen zirkonyumlar transparanlığı ve estetik görünüşüyle birlikte dayanıklılığı çok yüksek olan formüllerdir.

Tüm bu işlemler dişler üzerine az miktarda da olsa müdahale gerektirir, bu tür müdahalelerin olmamasını isteyen bir hasta için de ayrı bir seçenek estetik dolgu işlemleridir.

Diş Eti Düzenlemeleri – Estetik Diş

Ankara Gülüş Tasarımı diş etlerinin simetrisi, gerektiği kadar görünmesi, uygulama yapılan birey için önem teşkil eder. Güldüğümüz zaman diş ve dişetinin birleşim sınırı görünmemelidir. Olması gerekenden daha fazla dişetinin görünmesi birey için estetik değildir. Bu sorun basit bir cerrahi işlem ile kolaylıkla düzeltilebilir. Günümüzde lazer destekli olarak yapılan bu işlemler hem kanamasız hem de ağrısız olması sebebiyle hastaya büyük bir konfor da sağlamaktadır.

Diş Eksikliğinde İmplant Diş ile Gülüş Tasarımı

Düzenli bir diş dizilimi olan bireyde sorun yalnızca görünen bir bölgede var olan diş eksikliği ise buna en güzel çözüm implant diş tedavisi olur. Hem diğer dişlere herhangi bir müdahale yapılmıyor hem de kayba uğrayan dişli bölgedeki kemiğimiz de korunmuş oluyor. Tüm bunların hepsi de beraberinde hastaya estetik bir gülüş sağlıyor.

Çoklu diş eksikliklerinde ise dental implant sayısını arttırarak, hastaya üzerine yapılacak hareketli veya sabit protez seçeneği sunuluyor. Hastanın yüzüne en iyi şekilde uyumlandıran hareketli veya sabit protez seçeneği de kişinin yüzünü güldürecek sonuçlar doğuruyor