Dişlerinizi fırçaladığınızda ve diş etlerinizin kanadığını fark ettiğinizde, Dentia diş kliniğinden randevu alma zamanı gelmiştir. Kanayan diş eti her zaman ciddi değildir. Ancak tedavi gerektiren daha derin diş sorunlarına işaret edebilir. Diş eti kanaması oluyorsa  diş hekiminizle detaylı bakım yaptırarak en iyi gülümsemenizi koruyun.

Diş eti kanamalarına ne sebep olur?

Her zaman böyle olmasa da diş eti kanamalarının en yaygın nedeni diş eti hastalığıdır. Erken evrelerinde diş eti hastalığı diş eti iltihabı olarak bilinir. Bu noktada bazı hafif şişlikler, tahriş ve kızarıklık yaygındır. Hastalık ilerlediğinde, sizi en iyi gülümsemenizden mahrum bırakan ciddi sorunlara neden olabilir. Kanama, diş eti hastalığının ilerlediğinin bir göstergesidir. Tedavi edilmezse, diş eti hastalığının daha ileri aşamaları diş apsesi ve diş kaybı gibi sorunlara yol açabilir.

Diş eti hastalığı, zayıf ağız hijyeninin bir sonucudur. Ancak tek başınıza önleyebileceğiniz bir şey olduğu anlamına gelmez. Evde ağız ve diş bakımını sağlasanız bile, diş hekiminizle düzenli muayenehane olmalısınız. Dentia diş kliniği, en erken aşamalardan en ileri aşamalara kadar değişen diş sorunları için etkili tedavi sağlayabilir.

Çoğu durumda diş eti kanamasının nedeni diş eti hastalığı olabilir. Ancak sorun aynı zamanda yanlış fırçalama teknikleri, çok sert diş fırçası kullanımı veya şeker, fındık gibi sert yiyeceklerin neden olduğu travmadan da kaynaklanabilir. Nadir durumlarda, diş eti kanamalarına ağız kanseri, stres ve diş gıcırdatma neden olabilir. Her durumda, diş eti kanaması normal değildir, bu nedenle tedavinin gerekli olması durumunda altta yatan nedeni öğrenmek için diş hekiminizden randevu almalısınız.

Diş Etleriniz Şişmiş ve Ağrıyorsa Diş Doktorunuzda Randevu Alın

Kanama olmasa bile, diş etleriniz şiş ve ağrıyorsa, yine de Ankara Dentia diş kliniğinde bir muayene randevusu almalısınız. Bu sorunlar diş eti hastalığının erken evrelerini gösterir. Sorun kötüleşmeden tedavi görmelisiniz. Diş köklerine yakın plak ve tartarı çıkarmak için dişlerinizi diş eti çizgisinin altından temizler. Bu durum apselere ve diş çürümelerine yol açtığında, bunlar diş hekimi tarafından tedavi edilebilir. Bir diş veya dişler tedavi edilemeyecek derecede tehlikeye girmiş olsa bile, size en iyi gülüşünüzü ve diş sağlığınızı geri vermek için diş implantları , dolgular, kronlar ve diğer restoratif seçenekler mevcuttur.

Diş Eti Kanaması İçin Eksiksiz  Diş Muayenesi

Diş eti kanaması, diş eti ağrısı ve diş ağrısı yaşıyorsanız, Dentia’da  tedavi olabilirsiniz. Hem estetiğe hem de işlevselliğe odaklanan tedavilerimiz ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilir. Ankara gülüş tasarımı, diş beyazlatma ve kaplamaların yerleştirilmesi gibi kozmetik tedavileri içerebilir. Böylece işlevsel açıdan, diş eti kanamasına yol açan sorunları tedavi edebilir. Ağız ve diş sağlığının olmasını, ömür boyu ağrısız gülümsemeye, konuşmaya, ısırmaya ve çiğnemeye hazır olmasını sağlar. Diş eti kanaması her zaman  ciddi bir sorun değildir. Ancak diş eti hastalığıyla ilişkili olduklarında eksiksiz bir diş muayenesi yaptırmalısınız.

Diş Eti Kanaması Evde Nasıl Durdurulur?

Diş eti kanamasını durdurmak için oda sıcaklığında tuzlu gargara yaparak ağzınızı çalkalamayı deneyin. Ağrı çok az ise yumuşak bir diş fırçası ile dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Diş etlerinizin kanaması dursa bile, yine de Dentia diş hekiminizi ziyaret etmek için bir randevu almanız gerekecektir.

En İyi  Şekilde Gülümsemenizi Sağlayın

Dentia Ağız ve Diş sağlığı kliniği Ankara’daki tedaviniz ile en iyi gülümsemeniz sizi bekliyor. Bugün muayene randevunuzu alın. Böylece diş eti kanamalarının altında yatan nedenleri tedavi etmek için detaylı tedavinizi alın.