Diş beyazlatma fiyatları Türk Diş Hekimliği Birliği fiyat tarifesine göre saptanmaktadır. Ankara Diş Beyazlatma Fiyatları 2024 bilgi alabilmek için Dentia Diş Kliniği ile iletişime geçiniz. Çünkü her klinikte dis beyazlatma fiyati farklı olabilir. Devlet hastanesi diş beyazlatma, özel hastaneler diş beyazlatma ve kliniklerde uygulanan diş beyazlatma yöntem ve teknikler farklıdır. Kullanılan yöntem, kullanılan cihaz veya işlem yapan doktor tecrübesinden dolayı diş beyazlatma fiyatları değişkenlik gösterir.

Diş Beyazlatma Nedir?

Dişler doğal yapısı gereği, onlara ne kadar iyi bakarsanız bakın zamanla doğal beyaz görünümlerini kaybedip sararmaya başlarlar. Diş beyazlatma; dişlerinizi daha estetik, beyaz bir görünüme kavuşturmak için uygulanan kozmetik bir prosedürdür. Uygulamada hidrojen peroksit ve karbamid peroksit içerikli ağartıcı jeller kullanılmaktadır. Böylece bu maddeler dişin iç kısımlarında renklenme yapan pigmentleri oksitleyerek parçalar.

Dişler Neden Sararır?

Dişlerin sararması genetik faktörlerin yanı sıra insan kaynaklı pek çok sebebe bağlıdır.

  • Çay, kahve gibi kafein içeren içecekler ile kola, fanta, gazoz gibi karbondioksit ve şeker içeren içeceklerin sık tüketilmesi dış renklenmenin en yaygın sebeplerinden biridir.
  • Yoğun tütün ürünü kullanımı da yine dış renklenmeye sebep olur.
  • Çeşitli ilaçların yan etkileri dişte iç renklenmeyi tetikleyebilir.
  • Vücuda alınması gerekenden fazla flor alınması da iç renklenmeye sebep olur.
  • Zamanla diş sinirlerinin yıpranıp canlılığını yitirmesi de iç renklenmenin sebeplerindendir.

Dişlerin neden sarardığını ve sararmanın hangi bölgede meydana geldiğini doğru tespit etmek gerekir. Bu durum tespiti  diş beyazlatma fiyatı açısından önem arz etmektedir.

Ankara Diş Beyazlatma Fiyatları  ve Yöntemleri

Diş renginizin bir kaç ton açılmasını istiyorsanız sadece lazer tipi veya ev tipi diş beyazlatma yöntemi tercih edilir. Ancak diş renginiz çok koyu ise kombine tipi beyazlatma daha verimli ve etkili olacaktır. Yapılan muayene sonucunda diş yapınıza uygun olan diş beyazlatma yöntemi uygulanır. Aynı zamanda tercih edilen beyazlatma yöntemi için uygun diş beyazlatma fiyatları düzenlenmektedir. Ortodonti diş beyazlatma, lazerle diş beyazlatma yöntemleri, dişlerin beyazlama fiyatı. Diş beyazlatma fiyatları 2024 gibi birçok yöntem ve konu hakkında bilgi sahibi uzman hekimlerimize danışabilirsiniz.

Kalıcı Diş Beyazlatma  Nasıl Yapılmaktadır?

Kalıcı diş beyazlatma yöntemi olarak iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birinci olarak uygulanan yöntemlerden birisi, profesyonel olarak doktorun uygulayacak olduğu yöntemlerden birisidir. Diğer ikinci yöntemlerden birisi de doktorun evde önerdiği yöntemlerden birisidir. Sonuç olarak uygulanan iki yöntemler de oldukça yararlı ve etkili olmaktadır. Kendiniz karar vereceğinize, doktorunuzun dişlerinize bakarak uygulayacağı ve seçeceği yöntem daha etkili olacaktır.