Protez diş, işlevini kaybetmiş bir dişin yerine geçmek üzere tasarlanmıştır. Genellikle porselen veya akrilik malzemeler kullanılarak üretilen protez dişler, sabit ve çıkarılabilir olmak üzere iki temel türe ayrılır. Bireyler diş kırılması veya çürümesi sonucu diş kaybı yaşayabilir. Böylece protez diş tedavisinin maliyetini öğrenmeye yönelik ilgi duyarlar. Protez dişler, kaybedilen diş veya dişlerin neden olduğu sorunları hızla çözerek estetik ve fonksiyonel iyileşme sağlar. Protez diş fiyatları 2024 genellikle Türk Diş hekimleri Birliği (TDB) tarafından belirlenir.  Diş protezi fiyatları 2024 yılında , tedavi düşünen bireyler için önemli bir faktördür. Protez diş ücretleri genellikle birçok kişi tarafından merak edilen bir konudur. 2024 yılı takma diş fiyatları, enflasyon oranlarından etkilenebilecek bir durumdadır. En güncel fiyatları öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Protez Diş Ne Zaman Uygun Bir Seçenektir?

Protez diş, diş kaybı yaşayan bireyler için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Ağız içi bakımın düzenli yapılsa da, bazen beklenmeyen sorunlarla karşılaşmak mümkündür. Diş problemleri, çeşitli tedavi yöntemleriyle çözülebilir. Ancak diş kaybına neden olan durumlar, büyük çürükler, diş kırılmaları, düşme ya da yetersiz dolgu gibi durumlarla karşılaşılması durumunda, protez diş tedavisi en uygun seçenek olarak değerlendirilir.

Hareketli Diş Protezi Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Hareketli diş protezi, eksik dişleri veya dişlerin tamamını yerine koymak için tasarlanmış bir tür diş protezidir. Bu protezler, bir diş etrafındaki dişlere veya diş etine tutunan ve çıkarılabilen bir yapıya sahiptir. Hareketli diş protezleri, bir bireyin diş kaybını düzeltmek için kullanılır. Ağızda sabitlenen diğer diş protezlerinden farklı olarak, kullanıcı tarafından çıkarılıp takılabilirler.

Hareketli diş protezleri, genellikle ağızda kalmalarını sağlamak için ağız şekline uyacak şekilde tasarlanırlar. Diş protezi kullanan kişinin konuşma ve yeme becerilerini arttırmaya yardımcı olurlar. Bu tür diş protezleri ayrıca, tam diş protezleri gibi dişlerin tamamını yerine koymak için veya kısmi diş protezleri gibi sadece eksik dişleri yerine koymak için kullanılabilirler.

Sabit Protez Diş Fiyatı

Diş eksikliğinin ilerleyen zaman içinde diş yapılarını etkilediği gözlemlenir. Bu durum ağız ve çene yapısında sorunlara neden olabilir. Sabit diş protezi, çiğneme ve konuşma fonksiyonlarını düzenlerken aynı zamanda estetik açıdan ağız ve diş görünümünü iyileştirir. Bu tedavi, gülüş estetiği açısından istenilen sonuca ulaşmada yardımcı olabilir. Genellikle 1-3 hafta sürdüğü göz önüne alındığında, tedavi süreci oldukça hızlı ve etkilidir. Kronların, tedavi sonrasında diş bütünlüğünü koruması için düzenli bakıma özen gösterilmesi önemlidir. Sabit protez diş fiyatı 2024 Ankara için  ve tedavi aşamaları hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

İmplant ve Protez Diş Fiyatları 2024 Yılında Ne Kadar?

Günümüzde eksik dişler yerine yerleştirilen implantlar ve implantların desteklediği protezler hastalarımıza konforlu ve başarılı tedaviler sunmamızı sağlıyor. Diş hekimliği uygulamalarında protez yerine uygulanan standart bir tedavidir.  İmplant, çene kemiğine yerleştirilen bir tür yapay diş köküdür. Bu yapay diş kökünün çene kemiğiyle iyice kaynaşması sağlandığında üzerine kuron uygulanır. Böylece ideal sonuç elde edilir. Günümüzde diş doğru teknik ve hazırlık ile yapılan implantlarının başarı oranı %98 civarındadır. İmplant ve protez diş fiyatları 2024 yılı enflasyon durumlarından etkilenmektedir. Bu yüzden bizimle iletişime geçerek güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Tam dişsiz hastalarımızda başarıyla uyguladığımız bu tedavi yöntemleri, uygulanan implant sayısına göre ‘All-On-4’ veya ‘All-on-6’ olarak isimlendirilmektedir. Bu isimlerin içerisinde yer alan sayılar çene kemiğine yerleştirilecek implant sayısını ifade etmektedir. Hastalarımızın ihtiyaçları ve sahip oldukları kemik miktarları analiz edilerek gerçekleştirilir. Bu tedaviler uzun dönemli takipler içeren bilimsel çalışmalar tarafından desteklenmiştir.