Porselen diş kaplaması; hasarlı dişleri restore etmek ve kusursuz bir görünüme kavuşturmak için tercih edebileceğiniz tedavi yöntemidir. Diş kaplamaları akrilik, metal destekli porselen ve full seramik gibi pek çok farklı materyalden hazırlanabilir. Sonrasında hangi kaplamanın size uygun olduğuna diş hekiminizle birlikte karar verirsiniz. Porselen diş kaplama fiyatları 2024 yılında, kullanılan malzemeye, diş hekiminin yoğunluğuna ve tercih edilen laboratuvarın maliyetlerine bağlıdır. Ayrıca her diş kliniği kendi tarifesini belirler. Bu nedenle kliniğimizle iletişim kurarak bilgi alabilirsiniz.

Diş kaplama çeşitleri Fiyata Etkisi Nedir?

Diş kaplama işlemlerinde uygulanan yöntemler, vakaya göre farklılık göstermektedir. Kaplama seçimi fiyatı etkilemektedir. Diş hekimi uygun olabilecek teknikleri söyledikten sonra, hasta da bu anlamda seçimini yapabilir. Ayrıca hastaya tüm kaplama tekniklerinin detaylı bir şekilde anlatılarak, hastanın bilgilendirilmesidir.

Porselen laminate veneer. Laminate veneer uygulaması, en sık tercih edilen estetik diş tedavilerinden biridir. Latince lamine yaprak anlamına gelirken veneer de kaplama demektir. Dişin ön bölgesine yapıştırılan ince bir porselen tabakasıdır.

Empress (full porselen) kaplama. doğal dişler ile birebir aynı görünüm ve renkte üretilebildikleri için estetik ve oldukça yüksek fiyatlı kaplamalardır.

Zirkonyum kaplama; popüler olan ve en pahalı diş kaplama materyallerinde biridir. Zirkonyum kaplama, ışık geçirgenliği nedeniyle oldukça yüksek bir estetik görünüm sunar.

Altın kaplama dişler, farklı bir görünüm isteyen tarafından tercih edilir. İnsan vücudu tarafından iyi tolere edilen bir materyaldir.

Metal destekli kaplama: fiyat performans olarak en ekonomik diş kaplamasıdır. Porselen kaplamalarda metal alaşımlardan hazırlanan altyapının üzerine porselen kaynaştırılır.

Porselen Diş kaplaması hangi durumlarda gereklidir?

Dişiniz kırık, çürük, aşınma, kanal tedavisi veya büyük dolgular nedeniyle ciddi bir şekilde hasar görmüşse, yapısal olarak bütünlüğünü korumak amacıyla diş kaplamaları önerilir. Çünkü bu tür dişleri çekmek yerine etrafını çepeçevre saracak bir şekilde kaplamak onun daha fazla zarar görerek kırılmasını önler

Porselen Kaplama Diş Yaptıranlar

Dişlere yapılacak porselen kaplamanın maliyeti;

  • Kaplamanın kaç farklı dişe uygulanacağına
  • Değerli malzeme (porselen) maliyetine
  • Başvurulan kliniğin kendi ücret tarifesine
  • Kaplama öncesi başka bir tedavi gerekip gerekmediğine
  • Kaplama sonrası ek uygulama gerekip gerekmediğine göre değişir.

Kesin bir fiyat almak için Dentia Kliniğimizle iletişime geçiniz.

 

Kaplama Diş Nasıl Çıkar?

“Dişin Kaplaması Nasıl Çıkar?” sorusu hastalarımızın en çok merak ettiği konular arasındadır.  Kaplama dişler genellikle hasar görmüş dişlerin bütünlüğünü sağlamak için tedavinin bir aşamasıdır. Böylelikle daha estetik bir görünüm oluşturulmasına katkı sağlar. Dişler üzerine yapıştırıldıktan sonra doğal dişlerinizden farklı görünmezler. Ayrıca iyi bir ağız bakımı ile 40 yıla kadar ağızda kalabilir. Kaplama diş nasıl çıkar  yazımızı okuya bilirsiniz.