Diş Köprüsü kayıp diş yerine gelen yapay diş, boşluğun her iki ucundaki dişlere bir köprü şeklinde tutturulur. Birkaç eksik diş nedeniyle oluşan boşlukları başarılı bir şekilde kapatabilen bu tedaviye köprü diş tedavisi denir. Bu körüler metal, porselen yada zirkonyum gibi kıymetli materyallerden üretilebilir. Böylece Diş köprüsü fiyatları 2024 malzeme seçimi ile doğrudan ilişkilidir.

Diş köprüsü nasıl çalışır?

Diş köprüsü, diş eksiklerinin giderilmesi amacıyla başvurulan en eski tedavi yöntemlerindendir. Sağ ve sol sağlam dişlerden destek alarak boşluk köprü oluşturularak doldurulmaktadır. Eksik dişlerin yerinin doldurulması; estetik açıdan güzel bir görüntü yaratırken konuşma ve çiğneme fonksiyonlarındaki verimi de artırmaktadır.

Diş Köprüsü Fiyatları Ne Kadar?

Köprü diş fiyatları hastanın muayenesinden sonra netleşecek bir durumdur. Ayrıca diş köprü fiyatlarını 2024 yılında aşağıdaki koşullardan dolayı farklılık doğurabilir. Net bir fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçip randevu almalısınız.

  • Boşluğu kapatmak için gerekli pontik ve destek diş sayısı
  • Kaplamalar için kullanılması planlanan malzemeler
  • Diş eksikliklerinin yan yana yada ağzın farklı bölgelerde bulunması
  • Yapılan köprü çeşidi
  • Tedavide gerekirse diş dolgusu, kanal tedavisi yada diş taşı temizliği gibi ek prosedürler
  • Kliniğin lokasyonu ve uyguladığı fiyat tarifesi hesaplamayı ayrıca doğrudan etkiler.
  • Büyük boşluların kapatılmasında implant diş yapılması

Köprü Diş Kimlere Yapılır?

Köprü diş tedavisi için herhangi bir yaş şartı bulunmamaktadır. Hastaların kemik yoğunluğu veya genel sağlık durumu gibi detaylar da etkili değildir. Herhangi bir nedene bağlı olarak diş kaybı olan kişilaere uygulanır. Ayrıca dişlerinde şekil bozukluğu olan kişiler içinde kullanılır. Diğer taraftan kırılgan bir diş yapısına sahip olan kişilerde koruma amaçlı köprü diş tedavisi uygulanabilmektedir.

Diş Köprüsü Ömrü Ne Kadardır?

Dişlerin eksikliğinin kapatılarak hem çene fonksiyonunun hem de gülüş estetiğinin tekrar kazandırılması amacı için kullanılır. Uygulanan diş köprüsünün ömrü aslında bir yandan kişinin yaptığı bakıma paralel şekilde olacaktır. İyi baktığınız ve temizliğini iyi sağladığınız takdirde diş köprülerinin ömürleri daha uzun olur. Ancak ortalama olarak diş köprüsü ömrünün 5 ila 15 yıl arasında değiştiğini söyleyebilmek mümkündür.

Diş Köprüsü Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Diş köprüsünün hazırlanması ve ağız içine uygulanması belli bir süreyi kapsamaktadır. Bu süre, diş ölçüsünün alınmasının ardından laboratuvar işlemlerini kapsayacak şekilde yaklaşık olarak 3 ya da 4 seansı kapsar. Ortalama olarak 1 hafta içinde diş köprüsü işlemlerinin tamamlandığı bilinmektedir.