Diş estetiği  fiyatları Ankara 2024 , kullanılan cihazların niteliği, hekimin el becerisi ve teknolojiyi kullanım oranı etkilemektedir. Bu alanda kullanılan cihazlar genellikle son teknoloji kullanılarak üretilmiş olup, oldukça hassas ve bir o kadar da özel ürünlerdir. Diş Estetiği genellikle bilgisayar destekli olarak bilinir. Yani uygulamaların aşamaları bilgisayar ortamında bazen de lazerle yapılmaktadır. Aynı zamanda yöntemlerin Ar-ge çalışmalarından geçmesi gerekir. Böylece oldukça maliyetli işlemler gerçekleştirilmekte ücret de buna göre belirlenmektedir.

Diş Estetiği Tedavi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Ankara Diş estetiği genel olarak dişlerin ve diş etlerinin görünümünün iyileştirilmesi ve diş kapanışının ideale yaklaştırılmasını amaçlayan bir terim olarak kullanılmaktadır.  İyi bir estetik sağlamak için genelde birkaç diş hekimliği alanın beraber çalışması gerekir. Protez ile periodontoloji, ortodonti ile diş tedavisi gibi.

Diş Estetiği Fiyatları

Diş estetiğindeki ücretlendirme yapılacak uygulamaya göre değişkenlik göstermektedir. 2024 Diş Estetiği Fiyatları Ankara için bilgi verebiliriz. Bu aşamada en net bilgi sizlerle yüzyüze görüşmeler sırasında ortaya çıkacaktır. Diş estetiğindeki ücretlendirme yapılacak uygulamaya göre değişkenlik göstermektedir. Bu konuda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diş Estetiği Fiyatı Etkileyen Faktörler

Ücreti kullanılan metotlar etkilediği için aynı etkiye sahip ama daha az maliyetli uygulamalar tercih edilebilir. Mesela kompozit lamineler, porselen olana göre daha düşük bir ücrete sahiptir. Yine dişlerin yapısı, durumu, ortodontik tedavi gereksinimleri de ücreti artırabilir. Her bir ortodontik tedavi yaklaşık 6 ay ile 1.5 yıl arasında değişen bir sürede gerçekleşir. Bu da ayrı olarak ücretlenir. Yine diş beyazlatma veya diş temizliği fiyatları da fiyata dâhil edilir.

 

Estetik diş hekimliği büyük oranda dişeti restorasyonu tedavileri de uygulanmaktadır. Peridontal tedaviler, diş estetiğinde oldukça büyük bir öneme sahiptir. Dişeti ile ilgili yapılacak her uygulama, yapılacak diğer lamine ve kaplamalara verilen ücrete eklenecektir. Çünkü sağlıklı bir altyapı oluşmadan diğer tedavi yöntemleri işe yaramaz. Her bir işlem belirli bir sürede tamamlanır. Bu nedenle hastanın hem maliyeti karşılayacak gücünün hem de bu süreyi geçirecek sabrının olması beklenir.

  • Fotoğraf çektirirken gülümsemenizi saklıyorsanız,
  • Gülerken elinizle ağzınızı kapattığınız oluyorsa,
  • Ön dişlerinizde dolgular ve çürükler mevcut mu?
  • Dişlerinizin rengi istediğiniz kadar beyaz değilse,
  • Ön dişlerinizin aralarında boşluklar varsa,
  • Dişlerinizin büyüklükleri sizi rahatsız ediyorsa,
  • Dişlerinizde çapraşıklıklar ve düzensiz sıralanmalar varsa,

Yıllar önceki dişlerinizin renklerini ve formlarını özlüyorsanız estetik diş dizaynına ihtiyacınız olacaktır.