İmplant diş  fiyatları 2024 Ankara yılında ne kadar? 2023 implant diş fiyatları ne kadar? Sorusu implant tedavisine başlamak isteyen  hastaların  merak ettiği konuların başında geliyor. İmplant fiyatları birbirine bağlı bir çok değişken faktöre bağlı olarak şekillenmektedir. Bu nedenle tedaviyi yapan her klinik ve hastane, tedaviyi yaptırmak isteyen hastalara aynı fiyatı veremezler.  Bu yüzden detaylı bilgi almak için Dentia ağız ve diş sağılığı kliniğimizle ile iletişime geçmeniz net bir bilgi almanızı sağlayacaktır.

İmplant Fiyatlarını Etkileyen Faktörler?

İmplant fiyatları genellikle kullanılan malzemeler nedeniyle değişiklik göstermektedir. Diş implant, eksik dişlerin yerine yapılan, uzun ömürlü ve yaşam boyu sorunsuz şekilde kullanılabilen daha çok titanyumdan yapılan vidalardır. İmplantın fiyatları genellikle kullanılan malzemeler nedeniyle değişiklik göstermektedir.

İmplant diş fiyatları 2024, implant markası, yapılacak implant sayısı gibi özelliklere bakılarak değişir. Diş implant uygulamaları cerrahi uygulama ve protez uygulama olarak iki türlü yapılmaktadır.

İmplant fiyatlarını etkileyen faktörler;

  • Tedavi Doktoru: implant tedavisi uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Tedavi yapacak uzmanın derecesi ve tecrübesi implant fiyatını etkiler.
  • Kullanılan Malzeme: implant tedavisi için kaliteli malzeme kullanılması implant ömrünü uzatır ve sağlığınızı riske atmaz. Malzeme markası ve marka referansları fiyatları değiştirir.
  • İmplant Sayısı: Ağız içerisinde ihtiyaç duyulan implant sayısı da fiyatları tetikler. östermektedir.
implant tedavisi ankara

implant tedavisi ankara

En İyi implant Markası Hangisidir?

İmplant fiyatları değişikliğinin sebeplerinden biri de implant uygulamasında tercih edilen markaları ve biyomateryallerdir. Aynı zamanda implant dışında kullanılması gereken greft ( kemik tozu) ve diğer biyomateryaller de fiyat farkının oluşmasında etkili rol oynamaktadır. Dişsiz boşluk için implant yapımında bu bölgede yeterli kemik desteği olmadığında, greft materyali kullanılarak bu alana kemik takviyesi yapılması gerekebilmektedir. Dolayısıyla greft ücreti de implant tedavi ücretine eklenmektedir.

İmplant diş fiyatları 2023 yılı itibari ile implant operasyonuna göre nasıl değişiklik göstermektedir?

İmplant tedavisine etki edecek en önemli unsur implant tedavisini yapacak doktorun bu konudaki uzmanlığıdır. Peki hasta, doktorun bu konudaki uzmanlığını ve yetkinliğini nasıl tespit edecek? Hasta, bu tespiti muayene esnasında doktorun daha önce tamamladığı vaka fotoğraflarını inceleyerek yapabilecektir. Doktorun, bu başarılı vakaları yapabilmesi titiz bir çalışma sonucunda bu konuya eğilmiş olmasıdır. Doktorun aldığı eğitim , doktorun daha önceki hastalardan edinmiş olduğu implant tedavi tecrübesi, implant tedavi süreci ile alakalı güncel yaklaşımlar konusunda katıldığı seminerler, toplantılar ve kurslar, vaka başarıları ile uzun dönem devamlılığı  açısından çok önemlidir.

İmplant tedavisinin avantajları nelerdir?

  • İmplant altyapılı protezler diğer protezlere göre çok daha iyi çiğneme fonksiyonu sağlarlar.
  • Estetik ve dayanıklılık bakımından oldukça üstündürler.
  • Sizi hareketli protez kullanma zorunluluğundan ve zorluğundan kurtarır, hareketli protez kullanan kişilerin özgüvenini geri kazanmasına yardımcı olur.
  • Çene kemiği erimeleri implant sayesinde azalır.
  • Doğal dişlerin aşındırılıp köprü yapılması zorunluluğunu ortadan kaldırır.
  • Dişeti ve kemiği desteklediği için köprü protezlere oranla daha doğal ve estetik sonuç verir. İmplant sayesinde Daha sağlıklı ve dengeli beslenme sağlanır.

Tamamen dişsiz bir ağızda implant üstü sabit protez yapılması

Çenenin büyüklüğüne ve uygulanacak yönteme göre alt çenede 4-6 arası, üst çenede 6-8 arası implantın yapımı öngörülmektedir. Tüm dişlerinizi kaybettiğinizde, geleneksel yöntem, çıkarılabilir tam çene protezleri takmaktır. Modern diş implantı, tam çene protezi sabit bir şekilde desteklemek için çene kemiğine birkaç implantın sabitlenmesine izin verir. Takma dişin düşme korkusu veya konuşma ve yemek yemede zorluk artık sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Ayrıca hareketli protezlere göre daha az kemik kaybı meydana gelir.