Birisi kök ve kanal kelimelerini aynı cümlede söylediğinde nasıl hissedersiniz? Kanal tedavisi, diş hastalarını korkutan bir endodontik işlemdir. Gerçek şu ki kanal tedavisinin endişelenecek bir tarafı yoktur. Aslında bu, hasar görmüş ya da enfeksiyon kapmış bir dişi kurtarmak ya da kaybetmek arasındaki farkı yaratan gerçekten önemli bir işlemdir. Ankara’da kanal tedavisi hakkında bilgi almak için Dentia diş kliniğimizi ziyaret etmelisiniz.

Ankara’da kanal tedavisi hakkında

Pulpa kan damarlarını ve sinirleri bulacağınız dişin canlı dokusudur. Pulpa dokusu hasar görür veya çürürse, dişe giden kan miktarı azalacağından dişin ölme riski vardır. Bu durumda diş hekimleri sıklıkla kanal tedavisi olarak bilinen bir işlemi önermektedir. Bu tedavi, her ne kadar kötü niyetli olsa da, doğal dişinizi zamanından önce kaybetmenizi önleyebilecek çok etkili bir tedavi yöntemidir.

Ankara’da kanal tedavisi gerçekte endişelenecek bir şey değildir. Dentia diş kliniğinde, bu tedaviyi gerçekleştirme konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahibiz. Güler yüzlü diş hekimi ekibimiz, yolun her adımında size destek olmak ve güven vermek için orada olacaktır. İşlem lokal anestezi altında yapıldığı için herhangi bir acı hissetmezsiniz.

Anestezinin etkileri ortaya çıktıktan sonra diş hekiminiz, hasar görmüş pulpa dokusunu kök kanallarından çıkarmak için dişe bir delik açacaktır. Bu sayede bakterilerin dişe yayılması önlenir. Kök kanalları daha sonra dolgu ile doldurulur ve kapatılır. İşlem tamamlandıktan sonra dişin daha güçlü olması için kaplama yapılmasını da önerebiliriz. Ankara’da kanal tedavisi ile sizlere hizmet vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kanal Tedavisinden Sonra Diş Farklı Görünecek Mi?

Bazen kanal tedavisi görmüş dişler, tedavi edilmemiş dişlere göre daha koyu görünür. Böyle bir durumda diş beyazlatılarak çevredeki sağlıklı dişlerle uyum sağlaması sağlanabilir. Ayrıca dişinize kaplama yapılabilir.

Kanal Tedavisi Tamamlanmazsa Ne Olur?

Uzun vadede dişin çekilmesi gerekecektir. Enfeksiyon şiddetli hale geldiğinde, onunla ilişkili ağrı dayanılmaz hale gelecektir. Bu nedenle bazı durumlarda kanal tedavisi tavsiye edilir, çünkü bu en azından dişi kurtaracak ve diş implantı veya protez ihtiyacını ortadan kaldıracaktır.

Ankara Kanal Tedavisi İle Gülüşümü Nasıl Kurtarabilir?

Ankara’da kanal tedavisi yapılmadığı takdirde sonuç, çürük veya enfeksiyon kapmış dişin çekilmesi olacaktır. Bazı durumlarda enfeksiyon komşu dişlere de yayılabilir, bu nedenle dişi tedavi edilmeden bırakmak asla akıllıca değildir. Diş hekimi kanal tedavisi uygulayarak doğal dişi ve onunla birlikte gülüşünüzü kurtarabilir. Bu tedaviyi gören dişlerin diğerlerine göre daha koyu görünmesi yaygın bir durumdur. Bu durum, sağlıklı dişlerle uyum sağlayacak şekilde beyazlatma yoluyla kolaylıkla giderilebilir.

Enfeksiyon geri dönerse ne olur?

Dişteki bu enfeksiyonun geri dönmesi durumunda tedavi tekrarlanabilir, ancak kanal tedavisi oldukça başarılı olduğundan nadiren ihtiyaç duyulur.

Ankara’da kanal tedavisi düşünmeniz önerildiyse korkacak hiçbir şey olmayacağına söz veriyoruz. Ekibimiz deneyimli ve yeteneklidir ve deneyimi mümkün olduğunca stressiz ve acısız hale getirmek için buradayız. Herhangi bir sorunuz varsa iletişime geçmekten çekinmeyi

Ankara’da Estetik Diş Yaptırmak İçin Güvenilir Adres Dentia

Ankara Pedodonti Diş Doktoru (Çocuk Diş Hekimi)